Кава арабіка

Сортувати за
Будьте в курсі новин у світі кави

Кава арабіка: вишуканий напій для гурманів

М'який смак і благородний аромат зробили арабіку найпопулярнішою і улюбленою кавою в світі. Понад 70% всього кавового ринку займає саме цей сорт зерен. Цей вид напою надає більш щадну дію на організм, адже кофеїну в ньому міститься менше, ніж в робусті. Купити каву Арабіка воліють любителі кислинки в напої, а шанувальники гіркоти частіше обирають робусту або суміші з її переважанням.

Кілька фактів про каву сорту Арабіка

  • Вперше дерева даного виду почали вирощувати в Ефіопії і Ємені. В ті часи головним торговим майданчиком з продажу аравійського кави була Мекка, звідки пахучі зерна відправлялися в усі куточки Землі.
  • Арабіка росте високо над рівнем моря і якість її багато в чому залежить від зовнішніх умов і клімату. Виробники не даремно вказують місце вирощування і рік збору врожаю - ці фактори впливають на смак готового напою і його ароматичну композицію.
  • Дозрілі плоди збирають вручну, адже на дереві в цей же час можуть знаходитися ще зелені боби і навіть квітки.
  • Ціна арабіки висока, адже процес вирощування кавових дерев пов'язаний з необхідністю дбайливої обробки їх від шкідників, яким ароматні зерна припадають до смаку, та й врожайність цього сорту кави невелика.
  • Всього у світі на сьогоднішній день відомо близько 500 сортів арабіки, кожен з яких відрізняється нюансами смаку, аромату, міцністю.
  • Чиста арабіка рідко використовується для приготування напоїв. Найчастіше в продаж надходять суміші з декількох сортів.

Арабіка доступна в зернах і в меленому вигляді в магазинах України. Неперевершені смакові якості свіжозвареної кави стали причиною загальної любові саме до цього напою. Чашечка бадьорої натуральної кави з ранку допомагає прокинутися, заряджає енергією, пробуджує бажання досягати нових успіхів і робити неможливе. Кілька ковтків гарячого напою покращують самопочуття, нормалізують артеріальний тиск, тонізують. Так, на зернову каву сортів Арабіка ціна висока. Але вона цілком виправдана, адже приготована в турці або в кавомашині міцна, специфічна, з легкою кислинкою кава не зрівняється з розчинними варіантами, позбавленими багатства і розкоші смаку.

З усіх доступних в світі сортів аравійського кави, найбільшим попитом серед споживачів користуються такі різновиди, як Бурбон, Марагоджип, Тіпіка. Вони відрізняються глибоким, насиченим смаком. Знайти свою каву можна лише ознайомившись із кількома сортами. Адже на підсумковий результат в чашці впливає не тільки ступінь обсмаження, крупність помелу, а й якість зібраних плодів, місце і час їх отримання, врожайність, кількість сонячних і холодних днів, які перенесло дерево в процесі дозрівання зерен. Розібратися в усіх нюансах під силу тільки справжнім кавоманам.

Знайти відповідний по купажу і обсмажуванні товар допоможе вивчення асортименту інтернет-магазину «Віденська Кава», в каталозі якого представлена найкраща 100% арабіка в містах України, в тому числі в Києві.